Mladkov

O Mladkovu nebudu psát v těch základních datech, to je lépe kliknout na odkaz  www.mladkov.cz/  a na vkusně upravených obecních stránkách si všechno přečíst, je v nich vše potřebné k rozšíření obzorů o naší vesnici a z fundovaných zdrojů. A aby se vám lépe chroupaly všechny ty informace můžete si otevřít nebo i stáhnout moji písničku - Mladkov, vesnice v údolí - kterou jsem před lety napsal a ona se nakonec stala takovou neoficiální hymnou mladkováků.

Vasek Tobiasek-Mladkov,vesnice v udoli.MP3 (3224555)

www.youtube.com/watch?v=95_f9PxFRmQ

Na fotografii níže je, jak já říkám, "Naše mladkovské oudolíčko", skoro se ztrácí mezi kopečky, které jej obklopují ze všech stran a jen tak pro zajímavost jsem uvedl dva jejich nejvyšší body. Výstup na vrch Adam mi slouží jako takový zdravotní testometr, alespoň jedenkráte do měsíce si na něj se svým pejskem vyrazím. Můj testometr je výplodem mého vlastního přesvědčení a funguje tak, že když normálním tempem a s normálním zadýcháním bez jakýchkoli bolestí na hrudi či jinde vykráčím bez zastávky na vrchol  je to skvělé a rozhodně lepší, než 10 doktorů. Tímto způsobem dokážu rozchodit a vypotit jak své psychické nesrovnalosti, tak i své fyzické potíže, ať už jsou to svaly, klouby, i sádelnatost a špekovost, ale hlavně jde o posílení srdce i plic (jsem totiž kuřák) a přenádhernou úpravu zažívání. Když už vyrazím na takovouhle očistnou kúru, vím, že se otočím až nahoře a pak se teprve pokochám pohledem na svůj domov, jenž je asi o 250 metrů níž. Mám dvě trasy, které používám a to, stráňovou a sjezdovkovou, ta první je delší a méně příkřejší, ta druhá je kratší, ale o to strmější. Záleží vždy na tom, jak moc mě tíží to, co chci ze sebe vypumpovat a vydýchat, co pro svoje odstranění potřebuje větší záběr.      
Má I. rekondiční tzv. Stráňová trasa:

                   

 

Má II. rekondiční tzv. Sjezdovková trasa:  

                          

On-line webkamera Skipark Mladkov-Petrovičky        www.skimladkov.cz/index.php?k=1&lang=cze

                          


Zasněžený Mladkov nevypadá zle, ale já nemám od určité doby zimu rád. Co se týče lyžování, tak to moc neumím a vlastně nikdy jsem ani dobře neuměl, přestože jako kluk jsem na bláznivých prkýnkách stával dost často, jenže...vždycky jsem na nich měl strach a ten se mnou rostl, no, a pěkně ve mně zakořenil. Asi před 20 lety jsem se svou druhou ženou nechal ukecat a jel jsem s ní do Zakopaného, a když jsem se tam na ledovci málem přerazil bylo po lyžování. Od té doby jsem  lyže na nohou neměl a Bůh ví, že v budoucnu ani mít už nebudu, není síla, která by mě k tomu donutila.

                          

 

Když jsou dobré podmínky dá se z kopečků kolem naší vesničky dohlédnout dál, než jenom za humna, jsou to někdy opravdu nádherné rozhledy.
 

                         

www.klasterkraliky.cz/

                          

www.sneznik.cz/

                          

www.czechout.cz/article/poradna/lezecky-tip-studenky-v-orlickych-horach%5B2%5D/