...že mám jíst jen to...,

...co zde, u nás, vyrostlo.

   Sám osobně si myslím, že myšlenka je to docela logická, ale na druhé straně dost těžko uskutečnitelná na celých 100%. Pokud se však opravdu rozhodnu pro tento způsob stravování určitě najdu způsob jak ho v maximální možné míře dodržet. Částečně usnadněné je to tím, že české potraviny bývají označené, a pokud uvěřím, že tomu tak skutečně je, výběr by neměl být tak složitý.

   Logiku této myšlenky ve mně do značné míry podporuje úplně jednoduchá rovnice, hlavně co se týče ovoce a zeleniny, podzim-jaro=0. Já sám osobně mám podivné hrkání v žaludku, když v zimním období v marketu pohlédnu na rajská jablíčka s nezdravou pobledlou barvou, protože ještě nezralá byla utžena, aby přestála svou cestu za vzdáleným zákazníkem. Říkám, že byla podtržena a už to nikdy nedohoní, ani chutí, ani barvou, a pokud jsou k tomu ještě skleníková, tak to jsou úplné ničím lákající "bledulky". Úplný odpor ve mně vzbuzují ještě zelené banány nebo potom ty již místy načernalé, jenž jsou nabízeny v různých akčních slevách a výprodejích. A když k tomu ještě přičtu  ty různé chemické postřiky je mi z toho docela šoufl. A takhle by se dalo psát dál a dál.

    Já jsem se docela o svobodné vůli rozhodl jíst česky v té největší možné míře, např. pro zeleninu a ovoce chodím do menšího obchůdku, kde mě už znají jako patriota, české zelí, český celer, petržel a mrkev, českou cibuli i česnek, zázračnou českou červenou řepu, česká jablka a hrušky, a doma plný zelák kysaného českého zelí a v mrazáku plody z místních hvozdů včetně zeleniny, když jí bylo dostatek z naší hlíny. Asi to přijde o maloučko dráž, ale ten pocit dobré chuti je k nezaplacení. Z těch všech výše uvedených ingrediencí se dají udělat výborné saláty, jenž jsou přes zimu úplnými vitamínovými bombami. Nic mi nechybí. Na závěr tohoto mého povídání bych chtěl ještě dodat, pokud se každému jednomu z vás, který si moje říkání přečte zdá, že lobbuji za české zemědělce, tak mu musím říct, že se mu to nezdá, nevím proč by právě oni měli mít jiné podmínky, než ti ostatní v EU, a to se týká všeho kolem nás a každého z nás. Kdokoli má jiný názor, nechť jej tedy má...sto lidí, sto názorů...